Briti nädala üritused

Briti nädala raames osalesid meie kooli 7.-9. klasside õpilased mängudes, mis nõudsid Briti kultuuri ja traditsioonide tundmist ning digivahendite nutikat kasutamist ja 6. klassi õpilased võtsid osa inglise keele olümpiaadist, kus lisaks väga heale keeleoskusele, oli seekord vaja ka digipädevust ja head maatundmist.
Paikuse Põhikool korraldas Briti Quiz’i, millest võtsid osa nii linna kui ka maakonna koolide 7.-9. klasside õpilased. Meie koolist osales kolm võistkonda: 8.s klassist õpetaja Annika Riismaa juhendamisel kaks võistkonda: Gertrud Alekõrs, Britta Kari, Katarina Ild ning Merily Lüll, Grete Kivikas, Maria Kallau ja 9.c klassist õpetaja Reene Tammearu juhendamisel Liis Õmblus, Janely Kangur ja Anna Maria Hermann.
Võistlus oli kaheosaline. Esmalt pidid 3-liikmelised võistkonnad koduse tööna ette valmistama video ühest Briti pühast. Merily Lüll, Maria Kallau ja Grete Kivikas tegid video Notting Hill Carnival’ist ja nende video tunnistati auhinnalise III koha vääriliseks. Teise osana toimus 14. oktoobril Paikuse Põhikoolis quiz ehk viktoriin, kus meie kooli kõik kolm võistkonda olid kuue parema hulgas.
14. oktoobril toimus ka 6. klasside inglise keele olümpiaad Vanalinna Põhikoolis, mis oli seekord tavapärasest erinev ja koosnes kolmest osast. Kõigepealt tuli luua äpp etteantud interaktiivses keskkonnas, siis teha keeletest ning lõpetuseks olla kiire ja tubli maatundja kahooti mängus. Meie kooli võidukasse meeskonda kuulusid Emily Anete Pukk 6.c klassist (õp.Reene Tammearu) ja Laura Vaht 6.s klassist (õp.Annika Riismaa), kes saavutasid I koha.
16. oktoobril korraldas meie kool 7. klassidele võistlusmängu, kus tuli hästi tunda Briti kultuuri, omada head orienteerumisoskust ja olla kiire ning teha seda kõike nutitelefonis. Mäng põhines äppil nimega Loquiz. Pärnu kesklinna olid maha märgitud punktid, mis tuli läbida etteantud aja jooksul, kasutades oma nutitelefoni. Iga punkti läbides tuli vastata küsimustele Briti kultuuri kohta või täita mingi muu ülesanne ja ikka nutitelefonis. Ülitiheda ja põneva võistluse võitis Tammsaare Kool.
Suur aitäh kõikidele toredatele osavõtjatele ja tublidele korraldajatele! Lastele tõesti meeldis ja nad väga ootavad uusi vahvaid väljakutseid!

Vaata lisaks ka

A-klasside lastel on külas teraapiakoer

A- klasside lastel on külas teraapiakoer Märtsis- aprillis on meie kooli kutsutud teraapiakoer Pimmu oma …