Õppematerjalid

KIRJANDUS

Kohustusliku kirjanduse loetelu 2017/18 – õpetaja Kristiina Hunt

5.c

oktoober – Eno Raud „Roostevaba mõõk“;
november – vabal valikul üks muinasjutt (vähemalt 3 lk);
detsember – Ferenc Molnar „Pál-tänava poisid“ või Silvia Rannamaa „Kadri“;
jaanuar – vabal valikul üks Mika Keräneni või Ilmar Tomuski teos;
veebruar – üks õuduskirjanduse teos (Anthony Horowitz „Horowitzi õudus 1“, „Horowitzi õudus 2“, Neil Gaiman „Coraline“, David Walliams „Hirmus õudne hambaarst“, Martin Widmark „Tondiakadeemia“ või mingi muu õuduskirjanduse teos);
märts – Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“;
aprill – Frances Hodgson Burnett „Salaaed“;
mai – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 90 lk).

6.s

oktoober – James Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“;
november – vabal valikul üks muistend;
detsember – vabalt valitud Eesti autori luulekogu (vähemalt 20 luuletust);
jaanuar – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 120 lk);
veebruar – Jack London „Valgekihv“;
märts – Eduard Bornhöhe „Tasuja“;
aprill – Ottfried Preussler „Krabat“;
mai – Brent Haller „Lapsi ei visata prügikasti“ või Silvia Truu „Kuu aega täiskasvanu“ või Ira Lember „Tüdruk, kes armastas teatrit“ või Kerstin Thorvall „Isa aseaine“.

7. c

oktoober – elulooraamat;
november – Helga Nõu „Pea suu!“ või „Tõmba uttu!“;
jaanuar – Jules Verne „Viieteistkümneaastane kapten“;
veebruar – üks teos „Teraviku“ noortesarjast;
märts – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 130 lk);
aprill – vabal valikul üks Terry Pratchetti teos „Kettamaailma“ sarjast;
mai – vabalt valitud Eesti autori luulekogu (vähemalt 25 luuletust).

8. klassi süvarühm

september – teose lugemine, selle põhjal rühmatööna lühifilmi loomine. Valikus: Diana Leesalu „Mängult on päriselt“, Mare Sabolotny „Kirjaklambritest vöö“, Jaan Tangsoo „Hanejaht“, Tuija Lehtinen „Tiivad varvaste vahel“;
oktoobri lõpp – lühifilmide esitamine;
november – George Orwell „Loomade farm“;
detsember – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 120 lk);
jaanuar – Jane Austen „Uhkus ja eelarvamus“ või William Golding „Kärbeste jumal“;
veebruar – August Kitzberg „Libahunt”;
märts – Kersti Kivirüüt “Okultismiklubi” või Berit Veidemann „Tumenejad“ või Reeli Reinaus „Verikambi“;
aprill – Paulo Coelho „Alkeemik“;
mai – Antoine de Saint-Exupery „Väike prints”.

9. klassi põhirühm

oktoober – vabal valikul üks teos Agatha Christie sulest;
november – Juhan Liiv “Nõia tütar” või “Käkimäe kägu” või “Vari”;
jaanuar – Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees“;
märts – Erich Maria Remarque „Läänerindel muutuseta“;
aprill – üks raamat „Minu…“-sarjast (https://et.wikipedia.org/wiki/Minu-sari);
mai – vabalt valitud noortekirjanduse teos (ilmunud alates 2000. aastast, min 140 lk).

 

MUUSIKA
Õppematerjalid põhikoolile (33 faili) – Reet Jürima

Silium O