4. klassid õppepäeval Järvamaal

4.s ja 4.c  klass käisid 16. oktoobril Järvamaal õppepäeval.
Esmalt külastasime Eesti Piimandusmuuseumi. Seal saime uurida ja vaadata igasuguseid masinaid, millega vanasti piima puhastati, millega võid tehti  ja millega koort piimast eraldati ning veel palju huvitavat.
Pärast valmistasime ka ise jäätist. Kõigepealt tuli koor vahustada vahukooreks, millele lisasime karamelli või vanilje massi (kondenspiima) ning segasime lõpuks kõik kokku. Saadud toode pandi külmkappi.
Kui Eesti Piimandusmuuseumile ring peale sai tehtud, läksime kõik Imavere kõrtsi sööma. Seal pakuti meile väga maitsvat frikadellisuppi ja magustoiduks pannkooke moosi ja sellesama jäätisega. Viis keele alla!
Edasi sõitsime Eesti Ringhäälingumuuseumisse, kus näidati ja räägiti, millega vanasti muusikat kuulati ning tehti. Mõned poisid ja tüdrukud said proovida, kuidas on istuda eetrilaua taga, kus kuulsad DJ -d on istunud ning rääkinud maast ja ilmast.
Aga lõppude lõpuks said ikkagi kõik midagi teha.  Me läksime pärast eetrisolemist ühte heliruumi, kus valiti mõned lapsed kuuldemängu ,,3 unimütsi” osasid lugema ning kõik ülejäänud lapsed said taustaheliks mängida lehmi, kes segasid unimütside magamist.
Meil oli väga vahva reis!
Elis Vaher 4.c klassist

Vaata lisaks ka

A-klasside lastel on külas teraapiakoer

 A- klasside lastel on külas teraapiakoer Märtsis- aprillis on meie kooli kutsutud teraapiakoer Pimmu oma …