A-klasside rabaretk 2018

16. oktoobril toimus A-klasside traditsiooniline sügismatk. Seekord sõideti bussiga Rannametsa. Imeilus ja soe ilm  tegi jalgsirännaku Tolkuse raba laudteedel tõeliselt nauditavaks. Tehti peatusi, et näha õpikulehtedelt tuttavaid taimi ka looduses. Puhati jalga ja kuulati sügisvaikust rabajärve kaldal.

Ringkäigu lõppedes koguneti vaatetorni jalamile piknikule. Agaramad ronisid isegi  torni tippu sügisvärvides luiteala imetlema ja pildistama.

Pärast kehakinnitust toimus fotojaht. Kõik matkaosalised moodustasid 2-3-liikmelised „töögrupid“, et leida ja jäädvustada üks kaunis hetk, sügisvärv või lihtsalt  huvitav loodusobjekt. Seejärel tehti ühispilt ja asuti tagasiteele.

Koduteel tehti peatus Eesti Vabariigi 1. presidendi, Konstantin Pätsi,  kodutalu maile püstitatud ausamba juures.  Uuriti põhjalikult sambal olevaid  aastaarve, saadi teada kelle poolt ja millal see püstitati.  Nooremad hullasid kuldsetes sügislehtedes ja veetsid aega ühismänge mängides.

 Pärastlõunal saabuti koolimajja tagasi rõõmsatena ja muljetest tulvil.  Tunti rõõmu sisukast ja tervislikust oktoobripäevast.