101 paid Eesti loodusele

Sel aastal tähistame  Eesti looduskaitse 110 aastat. Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeerium kutsuvad lasteaia- ja koolirahvast, aga ka sõpruskondi, perekondi, külaseltse ja kõiki loodusesõpru mõtlema, kuidas teha oma heategu Eesti loodusele.
Neid heategusid, „paisid Eesti loodusele“ võib teha kogu aasta vältel ja edaspidigi, aga ajavahemikul 3. märtsist 3. oktoobrini 2020 kogutakse ja jagatakse Keskkonnaametile saadetud näiteid Keskkonnaameti kodulehel ning Facebooki loodavas albumis.
Keskkonnaamet ootab lühikesi kirjeldusi koos tegevust või selle tulemust tutvustava fotoga aadressile 110paid@keskkonnaamet.ee. Oktoobris toimuval keskkonnahariduse konverentsil tehakse kokkuvõtteid, kuidas heategudega läks ja mis nende paide mõjul paremaks muutus.
Vaadake täpsemalt:https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/looduskaitse-110/110-paid
Oma postitusest teavita ka õpetaja Urmast.
Mõned näited: Jätame looduses elavale loomale (imetajale, linnule, kahepaiksele ja teistele) pai tegemata. Metsloom ei vaja inimese lähedust.Õpime tundma loodust, et märgata liike ja nende elupaiku ning osata neid hoida.Paigaldame pesakaste lindudele ja varjekaste nahkhiirtele, meisterdame putukahotelle.Tarbime vähem ja eelistame kodumaist pikema elukaarega kaupa.Tarvitame toitu, mille päritolu me teame ja mis on kasvanud Eestis mürgivabalt.Loobume ühekordseks tarbimiseks mõeldud kaupadest, näiteks kohvitopsid, joogikõrred, nõud, kilekotid.Eelistame vähem pakendatud kaupa.Korjame looduses vedeleva prügi endaga kaasa ja saadame selle materjalina ringlusse.

Vaata pilti suuremalt SIIT.

Vaata lisaks ka

Autovaba päev

Rohelise kooli kogukond kutsub kogu kooliperet autovaba päevale reedel, 17.mail. Tulge kooli jalgrattaga, bussiga või …