Kokkuvõte loodusainete nädala tähistamisest ajaloos

Ajavahemikul 13.-17.05 toimusid 5.-8. klassides koostöös Pärnu Muuseumiga Pärnu linna ajalugu tutvustavad tuurid, eesmärgiga tutvustada õpilastele Pärnu linna ajalugu, mis ulatub aastasse 1251.

 5.-7. klassid said osa Pärnu linna keskaegsetest piiridest. Külastasime ainsat säilinud  keskaegset linnamüüri osa ehk nn Punast torni. Saime aimu keskaegse Uus-Pärnu piiridest, seda et Punasest tornist ulatus linnamüür Uue ehk Püssirohutornini, mille märgistust on näha Pärnu Keskuse ja Port Artur 2 nurga peal. Külastasime keskajal olnud Pühavaimu ja Nikolai kiriku asukohti ning kuulsime põnevat legendi pühast mustast ristist, mis on Pärnu vapil juba aastast 1361. Tutvusime Pärnu linna vanima teadaoleva majaga ehk Seegi majaga ning selle ajalooga. Nägime ka lühimat ning majanumbriteta tänavat kesklinnas ehk Gildi tänavat. Meie tuuri lõpp viis meid Pärnu Muuseumi ette, kus saime teada, et Kontserdimaja ees oli sadam ja saared ning Pärnu jõest parvetati palke.  Nägime ka Pärnu Muuseumi fuajee all olevat Jõe väravat, mis oli üks  kuuest keskaja linnaväravast, mis viis otse sadamani.

8. klassid jalutasid oma kodulinnas mööda ärkamisaja ning iseseisvumise radu, alustades meie kooli õuel olevast monumendist Eesti riigi loojatele ja meie kooli kasvandikele. Edasi liikusime iseseisvuse väljakule, kus loeti ette iseseisvusmanifest. Peatusime ka Jürvetsoni trükikoja ees, kus trükiti ligi 20 000 eksemplari iseseisvusmanifesti. Külastasime ka J.V.Jannseni  ja L. Koidula monumente ja kõnelesime nende rollist Eesti kultuuriloos. 

9. klassid said ühiskonnaõpetuse tundides osa meie kooli vilistlase Grete Targa külalistunnist, mille eesmärgiks oli tutvustada advokaadi ametit. 

Kõiki tuure ilmestas ilus ilm ja laste motiveeritus!

Sel nädalal testime viktoriinide käigus ajaloo tundides õpilaste saadud teadmisi!

õpetaja Kadri Polski

Vaata lisaks ka

Pärnu linna loodusteaduste viktoriinil

Pärnu linna loodusteaduste viktoriin põhikooli õpilastele toimus 03.04.24. Rääma Koolis. Viktoriini korraldas  linna loodusteaduste aineühendus …