Külalised Kielist

9.-16. septembrini viibisid meil külas 8 õpilast ja 2 õpetajat Friedrichsorti koolist Saksamaalt. Sõprus kahe kooli vahel rajaneb suuresti meie hea sõbra hr Erhard Ohlhoffi initsiatiivil. Saksamaa vahetusõpilased olid meil külas neljandat korda. Kevadel oodatakse meie õpilasi vastukülaskäigule.

Nädal möödus ülikiirelt ja oli täis põnevaid tegemisi. Sakslased vaatasid meie koolitunde, tutvusid koolimajaga ja maitsesid koolitoitu. Koos eestlastest majutajatega käisime Kihnu saarel (siinkohal tänud Kristi Lillesele) ning Tallinnas, kus lisaks linnaekskursioonile külastasime maa-aluseid bastione. Võimalus oli ka Pärnu Kunstikoolis valmistada riidest fantaasialoomakesi (siinkohal tänusõnad Kristel Pajosele) ning tutvuda Pärnu uue ja uhke Rannastaadioniga. Ühiselt veedeti vaba aega ning mängiti linnamängu nutitelefonide abil. Õpetaja Laura korraldas külalistele toreda eesti keele tunni.
Kõige eredamad muljed jäid külalistele arhailisest Kihnu saarest. Aga suured tänud tahaksime edastada kõigile peredele, kes võtsid vaevaks olla nädalaks ühele lapsele ema-isa eest.
Kindlasti ootame ka järgmise aasta septembris taas peresid õpilasvahetuses osalema. Õpilastele on see suurepärane võimalus tundma õppida saksa keelt ja kultuuri.
Projekti eestvedajateks koolis on õpetajad Ene Kübarsepp ja Aili Vunk.

kihnurand P1000848