Leiutajad Miku Tanel ja Uku Karel võtsid presidendilt auhinna vastu

Pärnu Kuninga tänava põhikooli 1.c klassi poiss Miku Tanel Vellet ja tema vend, 4.s klassis õppiv Uku Karel pälvisid õpilasleiutajate konkursil oma „Leheõgardi“ eest teise auhinna, tunnustuse võtsid nad vastu president Kersti Kaljulaidilt.
„Ükskord riisusime vennaga aias lehti ja järgmisel päeval olid lehed laiali lennanud, nii et pidime need uuesti kokku riisuma. Siis tekkiski mõte välja mõelda lehtede pakkimise masin,“ meenutas Miku Tanel tunnustuse toonud idee sündi.
Mõte hakkas vendade peas idanema. Kas teha masin järelhaagisena? See tundus liiga keeruline. Eeslükatav? Samuti keeruline. Automaatniiduk? Lõpuks mõtlesid poisid välja puulehtede pakkimise masina, mis töötab nagu väike heinapallimasin. „Laisemad saaksid seda seinast laadida, aga kes seda rohkem kasutavad, võiksid päikesepaneele kasutada,“ pakkus Miku Tanel. Lehepakke annaks mitmeti kasutada: kompostiks, kütteks, onni ehitamiseks. Mudel sai paberile joonistatud kahasse: Miku Tanelilt külgvaade, Uku Karelilt pealtvaade.
President Kersti Kaljulaidi vastuvõtu kohta ütles Miku Tanel
tunderõhulise „Äge!“
Vendade peas liiguvad juba mõtted, millega järgmisel aastal välja tulla. Kui seekord said nad kaks pead kokku panna, siis aasta pärast konkureerivad nad eri kategoorias, seega on oodata kummaltki leiutist.
Õpilasleiutajate konkursi teise koha preemia oli 300 eurot.