Saksa Kevad lõppes edukalt

Järjekordne üleriigiline ürituste sari Saksa Kevad jõudis ka Pärnus lõpule. Kuninga kooli õpilased võtsid väljapakutud üritustest osa ja saavutasid ka auhinnalisi kohti.

Traditsioonilisel linnamängul Saksa jäljed Pärnus tuli nutiseadmete abil otsida infot baltisakslaste jäetud jälgedest meie kodulinnas. Õpilased said uusi teadmisi ja kindlasti oli oluline ka tugev meeskonnatöö. Ülelinnalise mängu võitis meie kooli 8. klasside tiim, kuhu kuulusid Laura-Liis Pahk, Kertu Nõmm, Eiriin Jõgeva ja Brigita Reinoja.

6. ja 7. klasside õpilastele toimub juba kolmandat korda miniolümpiaad, kus ülesanded on pisut loovamad ja põnevamad. Tunni aja jooksul on lahendada 10 erinevat ülesannet. Siin loeb kiire reageerimine ja loomulikult keeleteadmised. Kuuendad klassid teevad saksa keeles alles esimesi samme ja seepärast võisteldakse paaris. Mihkel Kesküla ja Laur Saks tulid tublile teisele kohale, Merilin Mikk ja Søs Maria Kristensen saavutasid viienda koha.

Seitsmendikud võistlevad individuaalselt. Johannes Villmann saavutas teise koha ja Jessica Mölder tuli kolmandaks.

Igal kevadel oleme osalenud ka joonistusvõistlusel. Kuna selle aasta Saksa Kevade partneriks oli Hamburg, siis tuli joonistada teemal Merelinn Hamburg. Et pilt oleks saksa keelne, tuli joonistusele kanda ka 10 saksa keelset märksõna. Parimad tööd olid vaatamiseks väljas Pärnu Keskraamatukogu saksa lugemissaalis. Rahvusvaheline žürii märkis ära järgmiste õpilaste võistlustööd: Robin Kruuse , Janelle Sala, Søs Maria Kristensen, Angeliina Laanepõld, Emily Vilter, Kadri-Marlen Sõgel.

Kõiki tublisid osalejaid ootab nüüd ees iga-aastane tänuüritus.

joonistusvõistlus miniol olümpiamini image1 (1)