Veepäev 2020

22. märtsil tähistati ÜRO eestvedamisel rahvusvahelist veepäeva, mille eesmärk oli pöörata tähelepanu olulistele veeprobleemidele kogu maailmas. Tänavu on fookuses vesi ja kliimamuutused, need kaks on lahutamatult seotud.

Meie koolis oli planeeritud veepäeva tähistada erinevate tegevustega 20.märtsil. Saime siiski läbi viia järgmised tegevused :

1)ajavahemikul 09.-13.märtsil oli kooli raamatukogus veeteemaliste raamatute tutvustamine.
Tutvustuse koostasid Ave ja Urmas.

2) “Vee tarbimise kontroll” – vastava töölehe täitmine kahe päeva jooksul.

Analüüs toimus 16.-17. või 23.-24.märtsil. Võimalikud kasutusalad ja vee hulgad olid töölehel ette antud.
Tulemus oli kena: 5.-9.klassi 256-st õpilasest saatis oma uurimise tulemused 226. Keskmisena oli igas klassis 22 õpilast, kes tarbisid 2 päeva jooksul keskmisena 5200 liitrit vett. Seega 2 päeva jooksul  inimese peale 236 liitrit. Max 454 l, min 61 liitrit.
See ju hea tulemus, sest  Maailmakool.ee hinnangu järgi tarbitakse vett Euroopas 100-300 liitrit/ööpäevas .
Korraldas õp.Urmas.

3)osalesime Keskkonnaameti poolt korraldatud e-viktoriinil „Vesi ja kliimamuutused“ .

Enne 20 minutit kestvat viktoriini oli kõigil võimalus tutvuda 3 teemaga.
Meie koolist oli osalejaid 108. Maksimumpunktid (72) saavutasid : Herta Unt(5s), Rainer Prangli(5c), Kardo Remi Kaar(8s) ja Andri Libert(7s). Väga hea tulemuse saavutasid Hans-Henrik Põldaru(7s), Tormi Õige(8s), Angelika Jõeste(5c), Ethel Pill(9c), Angela Kuld(8s), Kertu Kabin(8s) ja Martha-Liset Rõõmussaar(9s).
Korraldas õp.Urmas.

Kõigi osalejate vahel loositakse Keskkonnaameti poolt välja auhinnad. Auhindadeks on termotopsid, rahvusparkide logoga torusallid ja pilliroost joogikõrred!

Vaata 4.c klassi tegemisi selle projekti raames siit.

Vaata lisaks ka

Pärnu-teemalised kirjandusliku info otsimise võistlused

Veebruarikuus toimusid kooli raamatukogus Pärnu-teemalised kirjandusliku info otsimise võistlused 5.-9. klassi õpilastele. Infot sai otsida …