18. käsitööpäev

Taas toimus traditsiooniline käsitööpäev, seekord juba kaheksateistkümnendat korda. Ilmataat suunas meid seekord siseruumidesse, kus sai meisterdada erinevates töötubades ja maiustada kaheksanda klassi õpilaste kohvikus.

Seljasirutuspauside ajal said nii meie kooli õpilased, aga ka kõik külalised interaktiivse seadme LÜ abil erinevaid mänge mängida. Tegemist on seadmega, mis on meie kooli soetatud projektiga „Interaktiivse õppevahendi LÜ kasutamine õppetegevuses“ ning rahastatud “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine“ elluviimiseks struktuuritoetuse projekti rahadega Klass+. 

Õpetajate juhendamisel valmisid liivapildid, tikitud kaardid, volditud karbid, unenäopüüdjad, lõngast tutid, pärlitega käeehted, sulapärlitest mosaiik, nahale põletatud mustritega käepaelad ja suvelaternad, vilditud tooted. Lisaks sellele sai värvide ja valgendajaga  kaunistada T-särke, musti ja valgeid kotte ja kruuse ning voolida fimost väikseid kujusid.

Kohviku peakokad olid Mailis, Eva Marii ja Sebastian ning serveerisid Luukas Peeter, Mia Norah ja Teor koos Sebastianiga. Menüüs olid, marjamuffinid, Pavlova koogid ja laste lemmikud pannkoogid lisanditega.  

Õpilased said osaleda ka heategevuses, valmistades vapruse helmeid vähihaigete laste toetamiseks.

Suur tänu kõigile osalejatele.

õpetaja Elje Lõhmus

Vaata lisaks ka

Rootslased külas

23.05 võõrustasime Stockholmi Eesti Kooli õpilasi ja õpetajaid. Tegu on meie armsa sõpruskooliga. Külaskäigu ettevalmistus …