Õppematerjalid

DIGIÕPIKUD

OPIQ – kogumik erinevate kirjastuste õpikuid

LÄBIVAD TEEMAD

*Läbiva teema “TERVIS JA OHUTUS” õppematerjalid:

Õpetajaraamatu üldine osa

Õpetajaraamat I kooliastmele

Õpetajaraamat II kooliastmele

Õpetajaraamat III kooliastmele

EMAKEEL

Keel ja kõne. Arendavad õppemängud.

IT

Digiõpik. Informaatika õppeteemad I ja II kooliastemele

Digikool. Turvaline internet – õppematerjal õpetajale.

Digikool. BeeBotid koolis – erinevaid näiteid.

LOODUS

*Maailmakool “VESI” – metoodika ja erinevad töölehed/mõtted antud teema jaoks

*Veeteemaline õpimapp – õppematerjal ja töölehed

*Rändur Tilk  – töölehed veeringlusest, vee puhastamisest jne algklassidele

* Lotte loodusmäng – õpetajaraamat

MUUSIKA

Õppematerjalid põhikoolile (33 faili) – Reet Jürima

PEDAGOOGIKA

“7-sammu toimetulekuks autismispektri häiretega lapsega”

KIRJANDUS

Kohustusliku kirjanduse loetelu 2019/20 – õpetaja Kristiina Hunt

5.c kl                                   

Oktoober – Eno Raua „Roostevaba mõõk“ või „Kalevipoeg“;

oktoober – vabal valikul üks muinasjutt (vähemalt 3 lk);

detsember – Ferenc Molnar „Pál-tänava poisid“ või Silvia Rannamaa „Kadri“;

jaanuar – vabal valikul üks Mika Keräneni või Ilmar Tomuski teos;

veebruar – üks õuduskirjanduse teos (Anthony Horowitz „Horowitzi õudus 1“, „Horowitzi õudus 2“, Neil Gaiman „Coraline“, David Walliams „Hirmus õudne hambaarst“, Martin Widmark „Tondiakadeemia“ või mingi muu õuduskirjanduse teos);

märts – Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“;

aprill – Astrid Lindgreni „Vennad Lõvisüdamed” või „Röövlitütar Ronja”;

mai – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 90 lk).

6.s kl

Oktoober – James Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“;

november – Joanne Kathleen Rowlingi „Harry Potter ja tarkade kivi“ või John Ronald Reuel Tolkieni „Kääbik“;

detsember – vabalt valitud eesti autori luulekogu (vähemalt 20 luuletust);

jaanuar – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 120 lk);

veebruar – Jack London „Valgekihv“;

märts – vabal valikul üks muistend;

aprill – Ottfried Preussler „Krabat“;

mai – Brent Haller „Lapsi ei visata prügikasti“ või Silvia Truu „Kuu aega täiskasvanu“ või Ira Lember
„Tüdruk, kes armastas teatrit“ või Kerstin Thorvall „Isa aseaine“.

7.c klass

Oktoober – elulooraamat;

november – Helga Nõu „Pea suu!“ või „Tõmba uttu!“ või Margit Sarapiku „Vaarao leidmine“;

detsember – vabalt valitud eesti autori luulekogu (vähemalt 25 luuletust);

jaanuar – Jules Verne „Viieteistkümneaastane kapten“;

veebruar – üks teos „Teraviku“ noortesarjast;

märts – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 130 lk);

aprill – vabal valikul üks Terry Pratchetti teos „Kettamaailma“ sarjast;

mai – Vivien Alcocki „Punaste kõrvadega vaimud“ või Wimbergi „Kutsutud külaline“ või Reeli Reinausi „Deemoni märk“ või Reeli Reinausi „Nõidkapteni needus“ või Marion Andra „Pimend“.

  1. klassi süvarühm

September – teose lugemine, selle põhjal rühmatööna lühifilmi loomine.  Valikus: Diana Leesalu „Mängult on päriselt“, Mare Sabolotny „Kirjaklambritest vöö“, Jaan Tangsoo „Hanejaht“, Tuija Lehtinen „Tiivad varvaste vahel“; oktoobri keskpaik – lühifilmide esitamine;

november – George Orwell „Loomade farm“;

detsember – vabalt valitud noorteromaan Tänapäeva kirjastuselt;

jaanuar –William Golding „Kärbeste jumal“;

veebruar – August Kitzberg „Libahunt”;

märts – Kersti Kivirüüt “Okultismiklubi” või Berit Veidemann „Tumenejad“ või Reeli Reinaus „Verikambi“;

aprill – Paulo Coelho „Alkeemik“;

mai – Antoine de Saint-Exupery „Väike prints”.

9.c klass

Oktoober – vabal valikul üks teos Agatha Christie või Arthur Conan Doyle’i sulest;

november – Juhan Liivi “Nõia tütar” või “Käkimäe kägu” või “Vari”;

detsember – vabalt valitud autori luulekogu (vähemalt 25 luuletust);

jaanuar – Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees“;

veebruar – Friedebert Tuglas „Popi ja Huhuu“;

märts – Erich Maria Remarque’i  „Läänerindel muutuseta“ või Albert Kivikase „Nimed marmortahvlil“;

aprill – üks raamat „Minu…“-sarjast (https://et.wikipedia.org/wiki/Minu-sari);

mai – Reeli Reinausi „Must vares“ või Ketlin Priilinna „Halloween“ või Mairi Lauriki „Mina olen surm“ või Ele Araka „Esmaspäevad“. Teose põhjal fotoromaani tegemine.