Õppematerjalid

DIGIÕPIKUD

OPIQ – kogumik erinevate kirjastuste õpikuid

LÄBIVAD TEEMAD

*Läbiva teema “TERVIS JA OHUTUS” õppematerjalid:

Õpetajaraamatu üldine osa

Õpetajaraamat I kooliastmele

Õpetajaraamat II kooliastmele

Õpetajaraamat III kooliastmele

IT

Digiõpik. Informaatika õppeteemad I ja II kooliastemele

Digikool. Turvaline internet – õppematerjal õpetajale.

Digikool. BeeBotid koolis – erinevaid näiteid.

LOODUS

*Maailmakool “VESI” – metoodika ja erinevad töölehed/mõtted antud teema jaoks

*Veeteemaline õpimapp – õppematerjal ja töölehed

*Rändur Tilk  – töölehed veeringlusest, vee puhastamisest jne algklassidele

* Lotte loodusmäng – õpetajaraamat

MUUSIKA

Õppematerjalid põhikoolile (33 faili) – Reet Jürima

PEDAGOOGIKA

“7-sammu toimetulekuks autismispektri häiretega lapsega”

KIRJANDUS

Kohustusliku kirjanduse loetelu 2018/19 – õpetaja Kristiina Hunt

5.s kl

oktoober – Eno Raua „Roostevaba mõõk“ või „Kalevipoeg“; oktoober – vabal valikul üks muinasjutt (vähemalt 3 lk); detsember – Ferenc Molnar „Pál-tänava poisid“ või Silvia Rannamaa „Kadri“; jaanuar – vabal valikul üks Mika Keräneni või Ilmar Tomuski teos;
veebruar – üks õuduskirjanduse teos (Anthony Horowitz „Horowitzi õudus 1“, „Horowitzi õudus 2“, Neil Gaiman „Coraline“, David Walliams „Hirmus õudne hambaarst“, Martin Widmark „Tondiakadeemia“ või mingi muu õuduskirjanduse teos);
märts – Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“;
aprill – Astrid Lindgreni „Vennad Lõvisüdamed” või „Röövlitütar Ronja”;
mai – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 90 lk).

6.c kl

oktoober – James Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“; november – vabal valikul üks muistend;
detsember – vabalt valitud eesti autori luulekogu (vähemalt 20 luuletust);
jaanuar – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 120 lk);
veebruar – Jack London „Valgekihv“;
märts – Eduard Bornhöhe „Tasuja“;
aprill – Ottfried Preussler „Krabat“;
mai – Brent Haller „Lapsi ei visata prügikasti“ või Silvia Truu „Kuu aega täiskasvanu“ või Ira Lember „Tüdruk, kes armastas teatrit“ või Kerstin Thorvall „Isa aseaine“.

7. klassi süvarühm

oktoober – elulooraamat;
november – Helga Nõu „Pea suu!“ või „Tõmba uttu!“;
detsember – vabalt valitud eesti autori luulekogu (vähemalt 25 luuletust);
jaanuar – Jules Verne „Viieteistkümneaastane kapten“;
veebruar – üks teos „Teraviku“ noortesarjast;
märts – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 130 lk);
aprill – vabal valikul üks Terry Pratchetti teos „Kettamaailma“ sarjast;
mai – Vivien Alcocki „Punaste kõrvadega vaimud“ või Wimbergi „Kutsutud külaline“ või Reeli Reinausi „Deemoni märk“ või Reeli Reinausi „Nõidkapteni needus“ või Marion Andra „Pimend“.

8.c klass

september – teose lugemine, selle põhjal rühmatööna lühifilmi loomine. Valikus: Diana Leesalu „Mängult on päriselt“, Mare Sabolotny „Kirjaklambritest vöö“, Jaan Tangsoo „Hanejaht“, Tuija Lehtinen „Tiivad varvaste vahel“; oktoobri keskpaik – lühifilmide esitamine;
november – George Orwell „Loomade farm“;
detsember – vabalt valitud proosateos (ilmunud alates 2000. aastast, min 120 lk);
jaanuar –William Golding „Kärbeste jumal“;
veebruar – August Kitzberg „Libahunt”;
märts – Kersti Kivirüüt “Okultismiklubi” või Berit Veidemann „Tumenejad“ või Reeli Reinaus „Verikambi“;
aprill – Paulo Coelho „Alkeemik“;
mai – Antoine de Saint-Exupery „Väike prints”.

9. klassi süvarühm

oktoober – vabal valikul üks teos Agatha Christie või Arthur Conan Doyle’i sulest;
november – Juhan Liivi “Nõia tütar” või “Käkimäe kägu” või “Vari”;
detsember – vabalt valitud autori luulekogu (vähemalt 25 luuletust);
jaanuar – Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees“;
veebruar – Friedebert Tuglas „Popi ja Huhuu“;
märts – Erich Maria Remarque’i „Läänerindel muutuseta“ või Albert Kivikase „Nimed marmortahvlil“;
aprill – üks raamat „Minu…“-sarjast (https://et.wikipedia.org/wiki/Minu-sari);
mai – Reeli Reinausi „Must vares“ või Ketlin Priilinna „Halloween“ või Mairi Lauriki „Mina olen surm“ või Ele Araka „Esmaspäevad“. Teose põhjal fotoromaani tegemine.