4. klassid Ugala teatris

Meie kooli 4. klassid käisid 16. veebruaril Viljandis Ugala teatris vaatamas etendust “Piruka magus põhi” ja tutvusid teatri majaga. Oleme seda etendust püüdnud vaatama minna juba kolmandat korda, sest seoses Covid-19 viiruse levimisega oleme kahel korral pidanud broneeringu tühistama. Nüüd siis õnnestus.
 Ugala teater tähistab sellel aastal oma 102. sünnipäeva ja hoone on läbinud põhjaliku renoveerimise. Teatri maja all on palju põnevaid ruume, mida külastati: rekvisiitide, dekoratsioonide ja kostüümide laod, helistuudio, pillide häälestamis ruum, kunstnike ruum, proovisaal. Cippollino toas sai näha etenduse kostüümide kavandeid, valmis kostüüme ja koogiletti, kus butafooriana koogid lettidel reas.  Kostüüme võis ka selga proovida.
 Etendus oli kriminaalne ja rääkis  11. aastasest tüdrukust, kes pidi lahendama mõrvaloo, kus süüdi lavastati tema isa. Põnevust jagus kuni lõpuni.
Pärast etendust jalutati Viljandi lossimägedes.
Teatriskäik läks väga hästi korda.

Klassijuhatajad Inga ja Anu

Vaata lisaks ka

Ajaloohuvilised Endla teatris üritusel “Pühapäev presidendiga”

Eesti Vabariigi aastapäeva eel peame oluliseks väärtustada meie kooli uhket ajalugu. Pärnu Poeglaste Gümnaasiumist sirgusid …