9.s klass õppepäeval Tallinnas

Hommik algas muuseumitunniga KUMUs. Enamus õpilaste jaoks oli see esimene tutvus selle muuseumiga. Võime oma käiku pidada eksklusiivseks, sest giid Andrus näitas meile ka neid ruume, kuhu kunstimuuseumi külastajad omapäi kindlasti ei pääse. Nägime näituseruumi ettevalmistust uueks väljapanekuks ja saime aimu, kuidas eksponaadid Kumusse tuues vaatajateni jõuavad. Giid oskas hästi valitud näidete varal lihtsalt ja köitvalt teha arusaadavamaks moodsa kunsti olemust, tuua lähemale nii 300 kui 70 aasta tagust olustikku.

Rakett 69 mõjub kui magnet

Meie õppepäeva teise poole sisustas Teadusstuudio Rakett 69. Et mitte rikkuda tulevaste raketlaste lõbu ülesannetele lahendusi leida, tuleb neid kirjeldades jääda üldsõnaliseks. Näiteks eri mahuga anumaid kasutades pidi võimalikult täpselt välja mõõtma kindla veekoguse. Võistkond koosseisus Kertu, Aron, Kerike ja Kert mõõtis ülitäpselt nõutud koguse ja oli selle võistluse võitja. Objekti kauguse suutis kõige täpsemalt välja arvutada võistkond, kuhu kuulusid Rommi, Andri, Emma ja Sten. Nemad olid edukaimad ka täringuülesandes ja tulid ühtlasi meie võistluse üldvõitjaks.

Millised on meie muljed?

Õpilased: „Väga tore koht, kus sai loogikat arendada“, „Sai ajusid ragistada ja oli võistlusmoment“, „Sai ise teha midagi. Aeg läks kiiresti.“

Õpetajad: “Kahju, et ise katsetada ei saanud, tuli kujutluspilti kasutades ülesandele lahendusi nuputada. Teoreetilise lahenduseni jõudsime väga ruttu, aga tõeline raketimees Kaspar ärgitas veel paremat lahendust otsima.”
Õpilastega olid kaasas klassijuhataja Aili ja kooli psühholoog Veste.

Vaata lisaks ka

Ajaloohuvilised Endla teatris üritusel “Pühapäev presidendiga”

Eesti Vabariigi aastapäeva eel peame oluliseks väärtustada meie kooli uhket ajalugu. Pärnu Poeglaste Gümnaasiumist sirgusid …