Erasmus+ programmiga Assooridel

Märtsi viimasel nädalal, 27.-3.aprillil  käisime Portugalile kuuluvatel Assoori saartel, täpsemalt Terceiral, mis asub keset Atlandi ookeanit. Meiega käisid kaasas õpetajad Anu ja  Silvi, lapsevanem Külli,  kooli direktor Urve Krause ja õpilased Kervin, Inger Liis, Vaike, Hannah, Romi ja Frode. Reis sai toimuma tänu Erasmus+ programmile Our Cultures – Our Treasures (Meie kultuurid – meie rikkus). Selle projekti eesmärgiks on  Euroopa kultuuripärandi väärtustamine hariduse, elukestva õppe, formaalse ja mitteformaalse õppe lõimimise, sotsiaalsete oskuste arendamise, kultuurialase silmaringi avardamise ning mitmekülgsuse austamise kaudu – st eesmärgiks on jagada oma kultuuri teiste maadega. Niisiis pakkisime kohvrid ja asusime teele 4000 km kaugusele.

Reis kestis kokku seitse päeva. Iga päev käisime ühes kohalikus koolis, kus tegime kõiksugu erinevaid lõbusaid asju. Näiteks Eesti rahvustoite, milleks olid kiluvõileivad, seenesalat ja kama. Lisaks maitsesime ka teiste programmis osalevate riikide – Kreeka, Hispaania, Sloveenia ja Portugal – rahvustoite. Koolis näidati meile ka kohalikku võitluskunsti ja mõned said seda ka proovida. Tantsisime oma riikide rahvatantse ja laulsime omi laule. Tore oli valmistada erinevaid muusikariistu ja siis hiljem üheskoos nendega orkestris mängida.

Põnev oli lavastusmäng Portugali ja Hispaania vahel, mida mängisime vana kindluse ees.

Peale kooli käisime ka muuseumis, et õppida tundma Assooride ajalugu. Selle saare  loodus oli imeilus. Seal leidus igasuguseid erinevaid troopilisi lilli ja taimi. Lisaks nägime tohutul hulgal lehmi, keda on seal nii palju, et neist on justkui saanud Assooride sümbol. Ühel päeval viidi meid ka Algar do Carvao koopasse –see on maailma ainus vulkaan, kuhu saab jalgsi sisse minna. Loomulikult ei ole see enam aktiivne! See oli väga võimas kogemus. Reisi lõpetas pikk ja päikeseline jalutuskäik Portugali pealinnas Lissabonis.

Nädal möödus väga kiiresti. Kohtusime paljude toredate inimestega ja saime uute teadmiste ja kogemuste võrra rikkamaks. Tulevikus tahan kindlasti sellele kaunile saarele tagasi minna.

Inger Liis Savi
4. s klass

Check Also

Erasmus+ õpilaslähetus Hispaaniasse 29.09-4.10.2024

Õpetajad Siiri ja Annika olid kuue 7. klassi õpilasega (Kervin, Arti, Sandra, Loviisa, Beatrice ja …