Austria õpetaja Isabelle pani õpilased joodeldama, kokkama ja plaksutantsu vihtuma

Kaks nädalat viibis meie koolis külalisõpetaja Austriast, Isabelle Lipp. Ta sattus meile, kuna kirjutasime aasta alguses vastava taotluse Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumile. Projekti toetavad Austria ning Eesti riigi suursaatkonnad.

Isabelle oli nakatavalt lõbus ja toimekas õpetaja. Tema ülesandeks oligi tutvustada Eestis Austria riiki, koolisüsteemi, kultuuri ning õpetada meie lastele saksa keelt.

Kuna Isabelle on läbinud ka näitlejakoolituse, polnud tema tundides kunagi igav. Igale seltskonnale oli valmis erinev keeleõppemäng. Päris algajad 6. klassidest asusid kohe vestlema ning õppisid ära joodeldamise ja rahvusliku austria plaksutantsu tänapäevases töötluses.

Kolleegidega võeti ette ühine kokkamine. Menüüs olid Sacheri tort, kodune nuudliroog (spätzle). Vanemate õpilastega küpsetati ka viini šnitslit tüüpilise sooja kartulisalatiga ning keiser Franz Josephi lemmikrooga kaiseschmarrni.

Isabelle käis 7. klassidega väljasõidul Paides ja Jõgevamaal, aitas läbi viia euroopa keeltepäeva Raeküla koolis, presenteeris Austriat nii Sütevaka kui Pärnu-Jaagupi kooli õpilastele. Saksa keele õpetajaga veedeti kõik pärastlõunad reisides, matkates, kultuuri nautides.

Kõige rohkem hämmastas Isabellet meie õpilaste ohjeldamatu nutiseadmete kasutamine. Austrias ei tohi õpilased nutiseadmeid koolipäeva jooksul kasutada, samuti mitte klassireisidel.

Isabelle on tänulik meeldivale kollektiivile ja direktsioonile ja vahvatele õpilastele saadud erakordse võimaluse eest. Loodetavasti saame temast veel kuulda.

Ene Kübarsepp