Distantsõppe tervisepäev vol 2

7. aprillil osalesid Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli õpilased ülemaailmsel tervisepäeval, mille käigus laeti akusid looduses, sporditi mõõdukalt ja tehti erinevaid kodukorrastustöid. Õppetööle vahelduseks keskenduti sellel päeval tervislikele eluviisidele ning vaimse ja füüsilise tervise turgutamisele. Päeva jooksul toimunud tegevustest valmisid pärastlõunaks väga eriilmelised ja kaunid loovtööd. Tagasiside päevale oli ülimalt positiivne. Õpilased olid klassijuhatajatunnis rõõmsalt elevil ja rahulolevad. Lapsevanemad kirjutasid, et selliseid päevi võiks olla tihedamini, näiteks korra kuus. Väga tabavalt ütles päeva kohta Villem Labe: “Täna oli nutivabava päev- telefon puhkas minust ja mina temast.” Õpetaja Inga õpilased arutlesid inimeseõpetuse tunnis väga põhjalikult, mida selline taastumispäev organismile annab ja miks see kasulik ning vajalik on. Lastele meeldis, et sellel päeval ei pidanud arvutis olema ja sai puhata tavapärasest õppetööst. Samuti tõi häid emotsioone enda mõtete korrastamine ning kodu koristus. Tore, et peaaegu kõik võtsid päeva ülesandeid suure kohusetundega. Ette antud ajagraafik oli abiks ülesannete õigeaegsel täitmisel. Lapsed jagasid rõõmuga oma päevatoimetuste nimekirja õpetajatega ja tegid ka mõned ettepanekud järgmise tervisepäeva jaoks. Näiteks võiks olla võimalus teha fotokollaaži ja võiks ka olla võimalus proovida teha midagi sellist, mida veel kunagi teinud ei ole. Näiteks mõnda uut rooga. Tervisepäeva lõunasöögi pidid lapsed ise valmistama. Paljud tegid ise smuutisid ja koguni jäätist. Samuti olid menüüs kala ja kanaliha ning tervislikud salatid. Kuna ilm oli õues päikseline, siis paljud pidasid tervisepäeval perega piknikku ja sõitsid rattaga.
Tervisepäeval osalesid koos lastega ka õpetajad, kes jagasid kolleegidega tehtud kodutöid, luuletusi, pilte, läbitud kilomeetreid, looduse tärkamise märke, võimlemiskavasid ja tervislikke toite. Kooliarstil tuli aga ämmaemandaks hakata, sest tema kodukiisul sündis 5 kena kassipoega. Oli väga tore akude laadimise päev nii lastele kui täiskasvanutele. Korraldusmeeskond tänab kõiki osavõtjaid!

Vaata pilte loovtöödest kooli FB-st.

Vaata lisaks ka

1. klasside kontsert Pärnu Kunstide Koolis 

Teisipäeval, 4. juuni õhtul toimus Pärnu Kunstide Koolis kontsert lapsevanematele. Esinesid meie kooli esimesed klassid.   …