Erasmus+ koolitus Martinique saarel

climateslogo (1)Meie kool osaleb rahvusvahelises Erasmus+ projektis „CliMates“, mis tegeleb globaalse kliima soojenemise teemaga. Lisaks meile veel Prantsusmaa kool (Kariibi mere Martinique saar), Hispaania kooli (Tenerife saar), Saksamaa lõunaosa kool ja kool Budapestist. Igast koolist oli Martiniquel kohal 2-3 õpetajat ja 3-4 õpilast. Meie lähetus kestis 15.-25.märts.

Osalesid 8.s õpilased Keitlin Kütt, Artur Ormisson ja Reigo Raal,  õpetajad Liis Raal-Virks ja Urmas Lekk.

Programmi mahtusid kõigi projektis osalevate õpilaste, nende vanemate ja õpetajate tutvumispäev saare edelaosa rannas Kariibi mere kaldal; töötoad koolis; esitlused; arutelud projekti edasisest toimimisest; vulkaani Mont Pelee jalami, rahvuskultuuri keskuse, vihmametsade pargi külastus ja väljasõit rannikumerele (delfiinid, lendkalad, pelikanid, fregattlinnud). Külastasime ka pealinna Fort-de-France ja rahvusparki saare kirdeosas. Nende päevade jooksul saime saarele piki rannikut tiiru peale teha. Väga toredad olid eri riikide õpilaste rühmatööd nii koolis kui ka vihmametsade pargis.

Meid majutati peredesse.

Meelde jäid suured banaaniistandused, mangopuud, kohviistandused, suhkruroo istandused, troopilised rannad ja mangroovid.

Me saime väga hästi hakkama. Kustumatu mälestus aastateks ühest Kariibi mere saarest ja selle sõbralikest elanikest.

Oleme väga tänulikud meile antud võimaluse eest sellisel õppereisil osaleda! Täname usalduse eest!

Vaata ka Liis Virks-Raali artiklit.

Vaata lisaks ka

Külalised Prantsusmaalt

8.-12.04 külastasid meie kooli kaks tegevõpetajat Prantsusmaalt Avignoni linnast. Külastuse eesmärk oli külastada 7.-9. klassi …