ERASMUS+ PROJEKTI “OUR CULTURES – OUR TREASURES” LÄHETUS EESTIS

30. mai – 3. juuni võõrustasime oma koolis Erasmus+ projekti “Our Cultures – Our Treasures” projektipartnereid Sloveeniast, Kreekast ja Portugalile kuuluvatelt Assoori saartelt. Projekti eesmärgiks on õpilaste kultuuriteadlikkuse arendamine ja silmaringi avardamine ning seeläbi Euroopa kodanikuks olemise tunnetuse tugevdamine. 
Projektinädala tegevustes osalesid 8 külalisõpetajat, 10 külalisõpilast, 10 meie kooli 4.-6. klassi õpilast ja mitmed meie kooli õpetajad. Projektinädala jooksul tehti erinevaid tegevusi fookusega Eesti kultuurile ja loodusele. Esmaspäeval tervitati külalisi meeleoluka kontserdiga, toimusid Eestimaad ja eesti keelt tutvustavad töötoad ning külastati Punase Torni muuseumi. Teisipäeval osaleti õppekäigul Pernovas ja matkati ning peeti piknikku Tolkuse rabas. Kolmapäeval sõideti Tartusse, kus lisaks linnale avastati ERMi ja AHHAA teaduskeskust. Neljapäeval toimusid pilli-, tantsu- ja kunstitöötoad Kunstide Koolis ning kultuuriõhtu Doberani puhkemajas. Reedel sõideti Tallinnasse, kus külastati nukuteatrimuuseumit ja avastati Tallinna vanalinna.
Oli hariv ja meeldejääv nädal, mil paljud õpetajad ja õpilased leidsid uusi sõpru! Sama projekti raames toimub järgmine lähetus oktoobris Hispaanias, kuhu sõidavad meie koolist kolm õpetajat ja neli õpilast.

Vaata lisaks ka

Külalised Prantsusmaalt

8.-12.04 külastasid meie kooli kaks tegevõpetajat Prantsusmaalt Avignoni linnast. Külastuse eesmärk oli külastada 7.-9. klassi …