Euroopa keeltepäeva tähistamine 2022.a

Üle kogu Euroopa õhutatakse kõiki Euroopa Nõukogu 46 liikmesriigis elavat 700 miljonit elanikku keeli õppima, vaatamata nende vanusele ja sellele, kas nad käivad koolis või mitte. Keeleline mitmekesisus on vahend suurema kultuuridevahelise mõistmise saavutamiseks ja meie maailmajao kultuuripärandi rikkuse oluline osa.

Euroopa Nõukogu (Strasbourg) algatusel tähistatakse alates 2001. aastast iga aasta 26. septembril Euroopa keeltepäeva (https://edl.ecml.at/).

Ka meie koolis on Euroopa keeltepäeva tähistamine saanud juba traditsiooniks. Keeleõpetajad viisid klassides läbi erinevaid viktoriine, mis olid pühendatud Euroopa keelte mitmekesisusele. Osalesime Vikeraadio viktoriinis “Mis keeles kõlab Harry Potter?”. Kõige rohkem punkte oli 12 punkti 14st. Kõige raskem oli eristada keelt, kui valida oli sloveeni, slovaki ja tšehhi keele vahel. Samuti mängisime „Minu Euroopa“ mängu, kus muuhulgas omandasid lapsed erinevaid teadmisi. Näiteks olid uued teadmised, et Lichtensteinis räägitakse letseburgi keelt ning et belgia keelt ei olegi olemas. Belgia riigikeeled on hoopis saksa, prantsuse ja hollandi.

Täname kõiki aktiivselt kaasa löönud õpilasi ja aitäh kõigile keeleõpetajatele, kes olid nõus oma tunnis viktoriine läbi viima.

Vaata lisaks ka

Toimus meie 13. kooliball

10. aprillil toimus meie kooli traditsiooniline kooliball. Sel korral juba 13. kooliball õnnestus suurepäraselt, pakkudes …