Jaak Känd „Jutupaunaga ümber ilma”

Meie koolis on juba traditsiooniks saamas, et veel enne kibekiiret jõuluaskelduste aega tuleb meie raamatukokku külla muinasjututaat Jaak Känd oma jutupaunaga.

Seekord vupsasid tema paunast välja hoopis põnevad ja eksootilised maad. Algklasside õpilased said kuulda legende ja lugusid sellistest riikidest nagu Panama, Maroko ja Albaania. Tutvuti nende riikide kultuuri ja kommetega, saadi teada huvitavaid fakte nende ajaloo ja eluolu kohta. Lisaks oli lastel võimalus kuulata neile maadele iseloomulikku muusikat ja vaadata rahvatantse. Ühes muinasjutus said lapsedki kaasa lüüa, nimelt oli Panama loosse põimitud ka meil armastatud ringmäng” Mul on üks tore tädi…”, mida kõik vahvasti kaasa laulsid!

Jututunnid avardavad laste silmaringi, õpetavad neile muuhulgas tolerantsust teiste rahvaste ja kultuuride suhtes, rääkimata sellest, et võibolla tärkab just tänu neile tundidele nii mõneski soov ka ise ühel päeval teistele jutte vestma hakata. Ehkki omal moel oleme me kõik tegelikult jutuvestjad 🙂

Oleme tänulikud, et muinasjututaat meid jätkuvalt uute ja põnevate lugude ja faktidega üllatamas käib ja loodame, et koostöö jätkub ka uuel aastal!