KOHTUMINE JAANUS VAIKSOOGA

5. veebruaril külastas 1.c, 1.s, 2.c ja 2.s klasse tänapäeva eesti üks olulisemaid ja populaarsemaid lastekirjanikke Jaanus Vaiksoo, kes on kirjutanud  hea hulga luule- ja juturaamatuid. Muidugi on ta veel ühe hästi tähtsa aabitsa autor. Paljud tema raamatud, ka aabits, on saanud tähtsaid auhindu. Jaanus Vaiksoo on kirjandusteadlane, ta on olnud eesti keele õpetaja ja on ta hetkel ajakirja Jahimees peatoimetaja.

Kohtumise lükkasid käima Pärt ja Enrico, lugedes meile lugemismõnust. Jaanus Vaiksoo rääkis lõbusaid lugusid lapsepõlvest ja tutvustas oma muhedaid luuletusi. Laste huvi kirjaniku vastu näitas kätemeri, kui oli aeg esitada küsimusi. Kohtumise lõpuks oli võimalus osta endale raamat ja paluda autogrammi.

Kohtumine kirjanikuga on lastele väga väärtuslik kogemus, selle kaudu astub kirjandus justkui pärisellu. Päriselt nähtud ja kuuldud kirjanikku ei unustata, tema raamatuid soovitakse lugeda.

Ave Fohs

Vaata lisaks ka

1. klasside kontsert Pärnu Kunstide Koolis 

Teisipäeval, 4. juuni õhtul toimus Pärnu Kunstide Koolis kontsert lapsevanematele. Esinesid meie kooli esimesed klassid.   …