Komeet 2020

28.09 toimus 3 kooli (Pärnu Ühisgümnaasium, Pärnu Vanalinna Põhikool, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool) ühisprojekti “Noored teadlased” raames õpilasüritus Komeet 2020.
Kokku osalesid üritusel õpilased 9 koolist ning ülesannete lahendamiseks moodustati segavõistkonnad. Igasse võistkonda loositi üks gümnaasiumi õpilane ning kolm-neli põhikooli 7.-9. klassi õpilast.
Probleemide lahendamisel pidid rühmad kasutama nii Globidens kui ka Vernieri andmekogujad. Lisaks oli laudadele pandud suur hulk erinevaid andureid, millega sai mõõta näiteks temperatuuri või ph taset. Osad õpilased olid eelnevalt seadmetega kokku puutunud, osad mitte.
Õpilaste lahendusi hindas žürii, kes küsis tulemuste esitamisel täpsustavaid küsimusi ning andis omapoolse hinnangu. Žürii hinnangul olid tulemused väga huvitavad ja loovad ning põnevaid ideid, mida tundides kasutada, said õpetajadki.
Meie koolist osalesid üritusel Erki Roosme,  Siim Saarse ja Aaron Unt. Õpilaste arvates oli kogu üritus väga lahe ning nad osaleksid teinekordki.
Vaata lisaks:
http://parnu.tre.ee/parnu-koolinoored-kihutavad-komeetidena-teadustaevasse/

Vaata lisaks ka

Projekti “Noored Teadlased” tutvustus õpetajatele

Selle aasta esimeses digitunnis tutvustas Urmas projekti “Noored teadlased” raames Euroopa sotsiaalfondi meetme Klass+ “Kaasaegse …