Muna õpetab kana

30. jaanuaril 2023 toimus Kuninga Tänava Põhikoolis lastevanematele mõeldud üritus „Muna õpetab kana”.

Tegemist on Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt toetatud projektiga, mille eesmärgiks on parandada Pärnumaa perede tervisekäitumist läbi lastelt omandatud teadmiste.

Nii olidki täna kõik Kuninga kooli lastevanemad oodatud kooli, et kuulata kahte toredat ettekannet liikumise tähtsusest lapse arengus ning liikumise võimalustest meie koolis. Kõigepealt said sõna Liikuma Kutsuva Kooli labori juhataja Merike Kull ja võrgustiku juht Maarja Park ning pärast seda meie kooli mängujuhid Mailis Kütt ja Eva Marii Puusepp 9.s klasst, Silvia Jasmin ja Meeri Nummert 4.s klassist.

Loomulikult sai loengute käigus ka mõnusaid liikumispause tehtud ning pärast seda oli kõigil harukordne võimalus jälle laps olla ja vahetunni mänge mängida. Mänge viisid läbi Emily Johanna Loorents 7.s, Tessa Lota Vilberg, Emma-Britt Vatsfeld ja Nora Reial 5.c klassist ning Oliver Jakobson, Mairon Pilli ja Hugo Habanen 4.s klassist.

Korraldusliku poole pealt olid veel abiks Lisanna Antsi ja Kirke Roosme 7.s klassist ning Ralf Mattias Kütt 9.s klassist.

Aitäh kõigile lastevanematele, kellel oli aega ning tahtmist õhtu koos meiega koolis veeta!

Aitäh Tarmo Olule, kes meid mõnusate tervislike snäkkidega kostitas!

Liikuma Kutsuva Kooli ja Ettevõtliku Kooli õpikogukond

Reene Tammearu

inglise keel