Õpilaskonverents

Reedel, 18. märtsil toimus meie koolis õpilaskonevernts.

5.-8. klassi õpilased valisid kooli tuntud vilistlaste hulgast ühe persooni, kelle kohta pidid ajalootunni raames ette valmistama tutvustuse. Parimad tutvustuste tegijad said au esineda kooli õpilaskonverentsil.

Kõik ettekanded algasid Maria Kallau esinemisega Pärnu Poeglaste Gümnaasiumi ajaloost.

2. tund  7.-8. klass

Henry Genet Grüning 7.c klassist tutvustas Tiit Kuusikut, Richard Ester 8.c klassist Konstantin Pätsi, Andre Paimre 8.c klassist Valter Ojakääru. Markus Hansson ja Markus Sutt 8.s klassist tutvustasid Paul Kerest.

3. tund 5.-6. klass

5.s klassist oli kaks ettekannet. Hardi Vask kandis ette enda ja Jaago Teearu koostatud esitluse Valter Ojakäärust. Ettekannet ilmestas pildimaterjal ning toreda vahepalana sai kuulata ka viisijuppe helilooja loomingust. Emilie Olsen ja Lisbeth Taggu esinesid põhjaliku ettekandega maletaja Paul Keresest. Publikule tutvustati rahvusvahelise suurmeistri elukäiku ning saavutusi.

Sandra Suve 5.c klassist tutvustas Jüri Vilmsi, Brigita Reinoja ja Emily-Anete Pukk 6.c klassist tutvustasid Konstantin Pätsi.

4. tund 1.-2. klass

2. c klassist esines ettekandega Karl Mattias Sonntak ja 2. s klassist Sebastian Orav. Karl Mattias tegi ettekande 2016 aasta loomast- mägrast. Sebastian oli valmistnud ette kõne oravast. Ta valis selle teema sellepärast, et tema perekonnanimi on ka Orav. Kuulajad said teada palju huvitavat nende loomade välimuse, elupaiga ja eluviisi, toitumise, järglaste eest hoolitsemise, vaenlaste ja muu erilise kohta.

Esimeste klasside õpilased olid kokku kogunud palju mõistatusi ja koostasid neist kummaski klassis mõistatuste raamatu. Lisaks tehti ka ühine veebiraamat mõistatustest, mille abil said saalisviibijad mõistatusi lahendada. Esimestest klassidest tegid ettekande ja tutvustasid mõistatusi Lisett Rannala 1.c klassist ja Kärolin Peterson 1.s klassist. Kärolin andis ülevaate, miks vanal ajal mõistulugusid räägiti ja mõistatusi mõistatati ning millal seda tavaliselt tehti. Lisett andis julgel ja selgel häälel kogu kuulajaskonnale mõistatusi mõistatada, mida ta osavalt õpetaja Lemme poolt laste joonistatud töödest kokku pandud veebiraamatut lehitsedes tegi.

5. tund 3.-4. klass

4. s klassi esindas õpilaskonverentsil Merilin Mikk. Ta tegi oma referaadi ja esitluse meie kooli vilistlasest ja Eesti Vabariigi esimesest presidendist Konstantin Pätsist.

4.c klassist esines Mirell Lank, teemaks “Lumeleopard”. Tal oli põhjalik ja loogiline ülesehitus, otsitud ka emotsionaalset materjali Tallinna loomaaia töötajate intervjuust ja Turovski ilmekatest kirjeldustest. Tema esitus oli vaba (peast) ja ilmekas, nauditav oli kuulata:) Kahjuks jäi näitamata video (aja nappuse tõttu), kus lumeleopard jahib kaljukitse.

3.c klassi esindas õpilaskonverentsil Eneli Pähkel, kes tegi ettekande Suurest Munamäest. Kuulajad said teada huvitavaid fakte Suure Munamäe tekkimise, kõrguse mõõtmise ja mäe tipus asetsenud vaatetornide kohta.