Ülelinnaline saksa keele päev

Kolmapäeval, 7. detsembril toimus Mai koolis ülelinnaline saksa keele päev. Kutsutud olid kõikide linna koolide värsked saksa keele õppijad, kes alles alustasid keele õppimisega. 

Kuna Saksamaal päkapikud ei käi, läheb tublidel lastel jõuluvana ootamine kärsituks. Seepärast käib nigulapäeval, 6. detsembril usinatel lastel külas Nikolaus. Ta näeb peaaegu välja nagu päris jõuluvana ja toob lastele maiustusi ja kingitusi. Selle päeva traditsioonidest kantud oli ka meie ühisüritus. Meid ootas ees ehitud kuusega auditoorium ja piparkoogivaagnad.  Kõikide koolide meeskonnad lahendasid erinevaid ülesandeid: otsisid sõnarägastikust advendiaja sõnavara, joonistasid, meisterdasid ja palju muud. Iga kool oli külakostiks kaasa toonud ka väikse etteaste. Lõpuks laulsime üheskoos advendilaule.  Koolide kaupa peeti ka arvestust, kes saavutas kõige rohkem punkte. Ja need olime meie! Aitäh teile, Marta, Loret, Sandra-Maria, Melani, Alar, Karl-Marten, Mattias ja Alfred Johan! 

Ene Kübarsepp
saksa keele õpetaja

Vaata lisaks ka

Lapsed lustisid “Savilinnu” festivalil

Kuninga kooli a-klasside õpilased esinesid tänavu kahekümne aasta juubelit pidanud “Savilinnu” festivalil. Tartu Sadamateatris 22. …